پیاه رو

من و دست نوشته هایم...
پیاه رو

گاهی شعر، گاهی داستان، گاهی طنز، گاهی جمله کوتاه، برایم فرقی نمی کند مهم این است که بتوانم درد دلها و دغدغه هایم را با قلم خودم منتقل کنم. گاهی کم، گاهی زیاد، گاهی تلخ و گاهی شیرین...

آخرین مطالب

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

تشکیل خانواده یک سنت و فرهنگ مثبتی است که باید از همان کودکی برای آن برنامه ریزی کرد. شاید اگر چنین آمادگی ای در فرزندان ما نهادینه شود در بزرگسالی کمتر شاهد مشکلات خانوادگی باشیم. به نظرم یکی از آسیب ها از همان کودکی شروع میشود مثلا همین خاله بازی! من هنوز نفهمیدم خاله در این بازی چه نقشی داشت؟!

من که پدر خانه بودم و دختر همسایه مادر! بازی که شروع می شد او کیف زندگی اش را باز می کرد و در چشم به هم زدنی بی منت، دکوراسیون ساده ای می چید. من هم فقط از سر کار می آمدم و چای می خوردم. خیلی خوب و خوش زندگی مان را بازی می کردیم! گاهی هم اگر کسی مزاحم بازی مان می شد، او را به فرزندی انتخاب می کردیم. او از اول تا آخر یا باید خواب می بود یا توی کوچه مشغول بازی. کاری با کار ما نداشت مثل الان نبود که!

حالا به نظر شما چرا به این تمرین زندگی، خاله بازی می گفتند؟ ما که با خاله مان بازی نمی کردیم! یعنی این فرزند خوانده، جاسوس خاله بود؟ یا اینکه باید می پذیرفتیم همیشه در زندگی ها یک شخص مرموزی باید ما را کنترل کند؟! اصلا چرا عمه بازی نمی گفتند؟ ما که سر در نیاوردیم. الان به نظر شما، ما خاله را به خانه مان راه بدهیم؟!

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ فروردين ۹۴ ، ۱۶:۲۹
محمد علی ملکیان

سلامی دوباره

بعد از مذاکرات، ایران که خیلی متعهد و پایبند هست داره هرجا اسمی از انرژی هسته ای هست پاک سازی می کنه اصلا انگار قبلا جنایتی مرتکب شدیم و الان پشیمانیم و باید آثار اون گناه و خطا رو از سطح جامعه برداریم. از تغییر تصویر اسکناس تا عوض کردن نام بعضی نهادهای دولتی و کوچه خیابان. راستش نگرانم نکنه همین روزا عنوان "شهید" رو از سنگ مزار شهدای هسته ای ما هم پاک کنند. شهدا باز هم ممکنه ما شرمنده شما بشیما!!!

الکی مثلا ما خیلی متعهدیم!

دیدن این کار حامد زمانی آدم رو یاد اون قدیما میندازه، یادش بخیر

ایران من!

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۴ ، ۱۸:۳۱
محمد علی ملکیان