پیاه رو

من و دست نوشته هایم...
پیاه رو

گاهی شعر، گاهی داستان، گاهی طنز، گاهی جمله کوتاه، برایم فرقی نمی کند مهم این است که بتوانم درد دلها و دغدغه هایم را با قلم خودم منتقل کنم. گاهی کم، گاهی زیاد، گاهی تلخ و گاهی شیرین...

آخرین مطالب

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

من منتظرم غرق نجاتم بکنی

سیراب ز دجله و فراتم بکنی

یک خواسته دارم از تو ای مهدی جان

امسال، شهید عتباتم بکنی

****

داعش همه داعی شرارت دارد

چون قوم مغول میل به غارت دارد

عباس! به پا خیز که یکبار دگر

دشمن به حرم قصد جسارت دارد

****

کافیست هر چه مردم ما زور دیده اند

از پشت ابر، مختصری نور دیده اند

دشمن به خون شیعه طمع کرده مهدیا

یعنی بیا که چشم تو را دور دیده اند

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

+ میلاد منتقم مبارک.

۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۵۱
محمد علی ملکیان

تکفیری

فرزند نامشروعی است که نطفه آن را یک قرن پیش، انگلیس در رحم مریدان افکار ابن تیمیه گذاشت و حالا این تازه جوان یاغی در کوچه پس کوچه های عراق و شام در پی هوسرانی خود پرسه می زند و پدر لاابالی اش می داند که امواج طغیان این هرزه گردِ بی باک، در هیچ ساحلی آرام نخواهد گرفت و اکنون تنها می تواند ابراز نگرانی کند که مبادا خلف نا اهلش سری به خانه پدری بزند!

+ خداوند بشریت را از شر این شبه آدمیان نجات بده انشا الله

۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۳ ، ۱۹:۲۷
محمد علی ملکیان

دست کسی نظیرش اگر هست، رو کند...

+ این روزها بیش از هر سال باید آغاز رهبری معظم له را خوشحال بود و تبریک گفت.

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۵ خرداد ۹۳ ، ۲۳:۵۴
محمد علی ملکیان

مشتری ها به میزان سرمایه ای که در بانک می گذارند، درجه بندی می شوند و هر درجه امتیازات و ملزومات خاص خودش را دارد. مثلا مشتری ای که 500 میلیون پول بگذارد طلایی است اگر 200 میلیون بگذارد نقره ای، 50 میلیون بگذارد برنزی، یک میلیون بگذارد رویی و کسی که فقط افتتاح حساب کند و یا فقط وام بگیرد، سفالی یا گلی محسوب می شود.

  • وقتی یک مشتری طلایی وارد شعبه می شود، همه کارمندان موظفند تمام قد بایستند و تا نشستن وی ننشینند. از آنجا که مشتری طلایی مصداق اربابی است که رجوع کرده است، باید معاون و رئیس به استقبالش بروند. یکی کیف و کت او را بگیرد و دیگری وی را تا کنار میز خود همراهی کند. پس از یک چاق سلامتی حسابی، رئیس شخصا به کار اداری اش رسیدگی می کند و تا پایان کار، او را به اتاق ماساژ می برند و با روغن مار بوآ، وی را ماساژ می دهند و سپس یک لیوان "شیر موز" در ابعاد پارچ تقدیمش می کنند و با احترام تا دم در بدرقه می شود.
  • مشتری نقره ای که بیاید، خارج از نوبت به کارش رسیدگی می شود. اگر نوه عمه دختر خاله ی عموی مادر این مشتری وام بخواهد، بانک می بایست در اولین فرصت، بدون هیچ ضامن و بهانه ی دیگری به او وام بدهد. این مشتری را با شیر خرما پذیرایی می کنند. ضمنا او می تواند هر هفته از استخر و دیگر امتیازات متعارف کارمندان بانک بهره ببرد.
  • مشتری برنزی غیر از اینکه خارج از نوبت کارش انجام می شود تقریبا امتیاز دیگری ندارد و در صورت حضور در بانک، با "شیر هویج" پذیرایی می شود.
  • مشتری رویی: این مشتری در صف می ایستد. کار کوتاه بانکی این شخص، میتواند از یک هفته تا یک ماه به طول بینجامد و نامبرده حق هیچ گونه اعتراضی ندارد. برای پذیرایی از این مشتری "شیر خیار" در نظر گرفته شده است!
  • و اما مشتری سفالی یا گلی: این مشتری اگر وارد بانک نشود سنگینتر است. چونکه وقتی نوبتش بشود باجه مربوطه می تواند به دستشویی برود و استراحتی کند.مشتری گلی حق زیاد ماندن در بانک، جهت خنک شدن و استفاده از آبسرد کن را ندارد. حکم جلد این مشتری در صورت تاخیر در پرداخت قسط از پیش صادر شده است! پذیرایی از این مشتری طبق بند آخر منشور مشتری مداری، یک لیوان "شیر زهرمار" در ابعاد پارچ ذکر شده است.
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۲۳
محمد علی ملکیان